תואר ראשון משפטים

המזכירות לענייני תלמידים

צוות המזכירות מלווה את תלמידי/ות הפקולטה החל בייעוץ למועמדים ובהכוונתם ועד לטקס הענקת התעודות. ניתן ליצור קשר בכל עת בדואר אלקטרוני והצוות ישיב על שאלות או יפנה לגורמים הרלוונטיים.


מזכירות הפקולטה פועלת כמזכירות לענייני הוראה, כמזכירות לענייני תלמידים וכמזכירות החוגים משפטים וקרימינולוגיה.

ימים פתוחים

מדי שנה מקיימת הפקולטה יום פתוח לכלל המועמדים. ביום זה, הפקולטה מוצגת למועמדים וניתנת להם ההזדמנות לשאול שאלות, להיפגש עם תלמידים בפקולטה ולהכיר את הקמפוס.

הפקולטה עורכת גם מפגש למתקבלים אשר לרוב נערך במשרד עורכי דין מוביל בתל אביב.

אבני פינה

תכנית אבני פינה היא תכנית העשרה אקדמית המאפשרת לתלמידי האוניברסיטה העברית להירשם לקורסים במגוון רחב של נושאים שאינם קשורים לתחום לימודיהם העיקרי. מדובר במסורת ארוכת שנים הנהוגה ברבות מהאוניברסיטאות בארצות הברית; מסורת המכירה בחשיבות הרחבת האופקים כבר בתואר הראשון.

מידע על אודות פרסים ומלגות

הפקולטה למשפטים מעניקה שורה של פרסים על הצטיינות בלימודים, בכתיבת עבודת מחקר ובפעילות חברתית. הפרסים השונים כוללים גם מענק כספי, אך עיקרם הוא הכבוד והיקר הנובעים מההכרה הפומבית בהצטיינות. חלק מהפרסים מוענקים בטקס חגיגי שמתקיים במהלך שנת הלימודים (מועד הטקס מתפרסם במהלך השנה) בהשתתפות התורמים או קרוביהם שבזכות נדיבותם מוענקים הפרסים.

ריכוז תכנית הלימודים

ריכוז תכנית הלימודים לתואר בוגר במשפטים

;

מבנה לימודי המשפטים בתכנית משותפת1

תכנית רגילה

מבנה התכנית כאשר לומדים את המקסימום האפשרי בלימודי האשכולות

תואר בוגר במשפטים - כללי

הלימודים לתואר בוגר נמשכים שלוש וחצי שנים (7 סמסטרים). הלימודים מורכבים מלימודי חובה, מלימודי בחירה ומסמינריונים בתחומי המשפט השונים, לרבות משפט חוקתי, משפט פלילי, דיני חוזים, דיני נזיקין, דיני קניין, דיני משפחה ומשפט בינלאומי.