סדנת משפט ותיאטרון

ספטמבר 12, 2017
סדנה לתיאטרון

בקרוב ההרשמה לסדנת משפט ותיאטרון של הפקולטה למשפטים - קורס שנתי של 3 נ״ז ומוסד ייחודי בנוף לימודי המשפטים בישראל שמתקיים בהצלחה רבה כבר תריסר שנים. פרטים: 

מבנה הסדנה
השליש הראשון של הסדנה מוקדש להתנסות במשחק מעשי וליסודות משחק בתיאטרון כגון עבודה גופנית, קולית, דיקציה, אלתור, משחקי תפקידים, בניית דמות וטכניקות משחק שונות.  לצד ההיבטים המעשיים התלמידים פוגשים גם תיאוריות תיאטרון.  המערכה השנייה של הסדנה ממוקדת בכתיבת מחזה, שעל פי רוב מבוסס על עיבוד מחזה או טקסט קלאסי אחר. בשלב זה התלמידים/ות מחפשים/ות חומרים, יוצרים/ות דמויות וכותבים/ות מונולוגים, לומדים/ות פסקי דין רלוונטיים ועורכים/ות את המחזה תוך כדי שילוב מוטיבים משפטיים. השליש האחרון של הסדנה מוקדש להפקת המחזה, תהליך בו התלמידים/ות מעורבים/ות מראשיתו ועד סופו (משחק, מוסיקה, איפור, תלבושות, תפאורה וכו'). שיאה של הסדנה היא קצת בטרם לתום השנה האקדמית, כאשר תלמידי/ות הסדנה מעלים/ות את המחזה באולם תיאטרון מקצועי בירושלים וכן בתיאטרון שבקמפוס הר הצופים.

צוות הסדנה
לסדנה מלווה אקדמי, ד"ר אורי הרשטיין, ומנחה מעשי, מר אייל נחמיאס שהוא שחקן, במאי ומורה למשחק מנוסה. ד"ר הרשטיין אמון על הניהול אדמיניסטרטיבי של הסדנה ועל סיוע בהיבטים היותר עיוניים/משפטיים שעולים לאורך הדרך. מר נחמיאס אמון על ההיבטים המעשיים והמקצועיים של הסדנה והוא זה שמלמד ומלווה באופן צמוד את הסדנה לאורך כל השנה. בשלבים האחרונים של הסדנה מצטרף/ת לצוות הסדנה במאי/ת נוסף/ת.

פרטים מנהליים
הסדנה היא שנתית, מונה על פי רוב כעשרה עד חמישה עשר תלמידים/ות, מהווה קורס לכל דבר ומזכה את המשתתפים/ות בה ב- 3 נ״ז. השנה הסדנה תיפגש בימי שני בערב, בסביבות 20:00 – 23:00. בשבועות שלקראת העלאת ההצגה, הסדנה תתכנס בתדירות גבוהה יותר בעיקר בשבועיים האחרונים לסדנה שיכולים להיות די אינטנסיביים. הסדנה תסתיים בטרם תום סמסטר ב, ולא תתנגש עם תקופת הבחינות.  אין בסדנה ציון, והחובות היחידות הן נוכחות מלאה והשתתפות רציפה ופעילה. 

הרשמה
ההרשמה לסדנה נעשית לאחר פגישת היכרות ראשונית בין מנחי הסדנה והתלמידים/ות המעוניינים/ות לקחת בה חלק.   הפגישה תתקיים לקראת תחילת שנת הלימודים. בינתיים תלמידים/ות מעוניינים/ות מוזמנים/ת לפנות למנחה האקדמי של הסדנה אורי הרשטיין ב-Ori.Herstein@mail.huji.ac.il בכדי להירשם לפגישת ההכרות ולשאול שאלות. 

ההשתתפות בסדנה מבטיחה חוויה שונה מהלימודים הרגילים באוניברסיטה ומניסיון העבר תלמידים/ות שלקחו חלק בסדנה בעבר מצאו בה חוויה מהנה ומשמעותית.