פרופ' גיא דוידוב

גיא דוידוב
פרופ' מן המניין
מנהל המכון למחקרי חקיקה ולמחקר השוואתי ע"ש הרי ומיכאל סאקר
מחזיק בקתדרה לדיני עבודה ע"ש אליאס ליברמן
02-5882581

גיא דוידוב הוא פרופסור מן המנין ומחזיק הקתדרה לדיני עבודה ע״ש אליאס ליברמן. בין תפקידיו בפקולטה הוא מכהן כראש מכון סאקר למחקרי חקיקה ומשפט השוואתי, ושימש בעבר סגן דיקן וכן ראש הוועדה ללימודים מתקדמים.

פרופ׳ דוידוב הוא מומחה לדיני עבודה. הוא פירסם את הספר A Purposive Approach to Labour Law שיצא לאור בהוצאת אוניברסיטת אוקספורד בשנת 2016, וכן ערך (ביחד עם פרופ׳ Brian Langille) את הספרים Boundaries and Frontiers of Labour Law (Hart 2006) וכן The Idea of Labour Law (OUP 2011). בנוסף פרסם עשרות מאמרים בכתבי עת, לרבות (בין השאר) ב- Oxford Journal of Legal Studies, University of Toronto Law Journal, Modern Law Review, Law & Social Inquiry ועוד.

פרופ׳ דוידוב הקים את הארגון הבינלאומי Labour Law Research Network ועמד בראשו בשנים 2011 ועד 2015, ומוסיף להיות חבר בוועדת ההיגוי שלו. כמו כן הוא מכהן כעורך הראשי של כתב העת International Journal of Comparative Labour Law and Industrial Relations. בעבר שימש גם כעורך של כתב העת ״משפט וממשל״, העורך המייסד של ״חוקים״, ועורך-שותף של ״עבודה חברה ומשפט״. הוא גם מרכז את הפורום לדיני עבודה ורווחה בפקולטה.

פרופ׳ דוידוב הוא בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב (1996) וסיים תואר שני ודוקטורט באוניברסיטת טורונטו (2002). לפני שהצטרף לאוניברסיטה העברית (ב-2007) לימד מספר שנים באוניברסיטת חיפה.

פרופ׳ דוידוב נכלל חמש פעמים ברשימת המרצים המצטיינים באוניברסיטה, וכן זכה בפרסים ומלגות שונים, לרבות מענקי מחקר מהקרן הלאומית למדע ומ- GIF, ופרס הרקטור לחוקר מצטיין (2014).

 

‫לאתר האישי של פרופ' גיא דוידוב