השמה

בניגוד למצב הרגיל בשוק העבודה המשפטי, הביקוש של מעסיקים לבוגרי הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית גבוה באופן משמעותי ממספר בוגרי הפקולטה בכל שנה. הפקולטה הקימה מנגנונים שונים, ובראשם יחידת ההשמה של הפקולטה, כדי להבטיח שבוגריה יפיקו את המירב ממצב דברים זה בעת קליטתם בשוק העבודה. יחידת ההשמה עוסקת במתן מידע ובייעוץ לבוגרים באשר לאפשרויות בשוק העבודה, בהכנתם ובהכשרתם לתהליך חיפוש העבודה וביצירת קשר בין הבוגרים לבין מעסיקים שונים בסקטור הפרטי והציבורי כאחד.
מרכיב מרכזי בפעילות ההשמה של הפקולטה הוא יריד ההשמה השנתי המתקיים מדי שנה בחודש מרץ. ביריד משתתפים למעלה משישים מעסיקים, ובמהלכו מתקיימים אלפי ראיונות תעסוקה עם תלמידי הפקולטה (רובם המכריע הם תלמידי שנה ג' במחזור הרלוונטי). 

אופיו הייחודי של היריד שבו המעסיקים מגיעים אל הפקולטה כדי לפגוש את התלמידים בין כותליה, מבוסס על הפרקטיקה המקובלת בבתי הספר המובילים למשפטים בארצות הברית. האוניברסיטה העברית היא המוסד היחיד בישראל שמציע לבוגריו יריד השמה במתכונת כזו. בין המעסיקים המגיעים ליריד ההשמה נמנים כל משרדי עורכי הדין הגדולים והמובילים בישראל וכן שורה ארוכה של מעסיקים ציבוריים.

יריד ההשמה השנתי חוסך מתלמידי הפקולטה את הצורך "להתרוצץ" בין ריאיונות תעסוקה לקראת התמחות ומאפשר להם מרחב בחירה רב בין מעסיקים פוטנציאליים. הניסיון מוכיח כי כמעט כל תלמידי הפקולטה למשפטים מקבלים ביריד הצעות להתמחות ממעסיקים, וזאת בלי לצאת מבניין הפקולטה.


לפרטים נוספים ניתן לפנות אל עו"ד הילה מור זהבי בטלפון 02-5882520, מייל  law_hasama@savion.huji.ac.il

השמה תשפ"ג

גם בשנת תשפ"ג תפעל תכנית ההשמה, שנועדה לספק למשרדים ולסטודנטים שלנו את ההזדמנות הטובה והנוחה ביותר לסגירת התמחות.

 

התכנית ממשיכה באותה מתכונת גם השנה, וכוללת שלושה חלקים שהם חבילה אחת:

  1. ספר מעסיקים – המפרט את המידע אודות המשרדים המשתתפים, הדרישות, אופי ההתמחות ומספר המשרות הפנויות, כמו גם דרישות סף ככל שישנן. ספר המעסיקים מבוסס על המידע שממלא המשרד בעת ביצוע ההרשמה לאתר ההשמה, והוא זה שאליו נחשפים הסטודנטים כאשר הם בוחרים לאילו משרדים ברצונם להתראיין.
  2. ערב המתמחים – יתקיים השנה בקמפוס בהר הצופים, בתחילת חודש ינואר (התאריך המדויק יעודכן בהקדם). מטרת הערב הוא לאפשר לסטודנטים מפגש בלתי אמצעי באווירה נינוחה יותר עם מתמחים מהמשרדים, שיוכלו לספר להם ממקור ראשון אודות ההתמחות, הדרישות והחוויה.
  3. יריד ראיונות – מתקיים בפקולטה, ובו נציגי המשרדים מגיעים אלינו כדי לראיין מועמדים רלוונטיים שביקשו להתראיין אצלם. היריד מתקיים בהתאם לכללי הלשכה ולמועדים שנקבעו על ידה, בין התאריכים 20-22/3/2023.

 

עלות ההשתתפות בתכנית עומדת השנה על 4,000 ₪.

שימו לב, ניתן להשתתף בתכנית רק כמכלול על כל חלקיה – לא ניתן להירשם לספר המעסיקים ו/או להשתתף בערב המתמחים, מבלי להגיע לראיין ביריד.

כדי להצטרף לתכנית, אנא הירשמו למערכת ההשמה באמצעות הטופס שבקישור: https://law-hasama.co.il/hito/#/survey/bc7496, עד לתאריך 10/12/2022. מעסיק שלא ירשם עד תאריך זה, לא יוכל להשתתף השנה בתכנית.

ניתן לפנות בכל שאלה ליחידת ההשמה: 02-5882520, law_hasama@savion.huji.ac.il

לשכת עורכי הדין