ברכות לפרופ' ברק מדינה על זכייתו בפרס גורני לשנת 2018

אוקטובר 31, 2018

אנו שמחים לבשר לכם על זכייתו של רקטור האוניברסיטה העברית וחבר סגל הפקולטה למשפטים, פרופ' ברק מדינה, בפרס גורני למשפט ציבורי לשנת 2018.

פרופ' מדינה עוסק במחקר, הוראה ופעילות ציבורית בתחום המשפט הציבורי והוא אחד החוקרים הבולטים בתחום זה בישראל. פרופ' מדינה פירסם שורה ארוכה של מחקרים מקיפים העוסקים במשפט הציבורי של מדינת ישראל. בין היתר, פרסם את המהדורות החמישית (1996) והשישית (2005) של הספר "המשפט החוקתי של מדינת ישראל" עם אמנון רובינשטיין ואת הספר "דיני השכלה גבוהה" (1999) עם רענן הר-זהב. פרופ' מדינה פרסם כחמישים מאמרים, בעברית ובאנגלית, הדנים בהיבטים שונים של המשפט החוקתי. לא מכבר פרסם פרופ' מדינה את ספרו רחב היריעה "דיני זכויות האדם בישראל".

על איכותה הגבוהה של עבודתו של פרופ' מדינה מעידות, בין היתר, במות הפרסום המעולות של רבים מספריו ומאמריו כמו Oxford University Press, ICON, Connecticut Law Review, California Law Review, Review of Law and Economics, וכן משפטים, עיוני משפט, מחקרי משפט, משפט וממשל, דין ודברים, ועוד. במסגרת רשימותיו השונות חקר מגוון רחב של נושאים מרכזיים בתחום המשפט הציבורי כגון האיזון הראוי בין זכויות חוקתיות מתנגשות, משמעות העיגון של זכויות בחוקי היסוד, חופש הביטוי של שרי הממשלה, הזכות החוקתית לשוויון בפסיקת בית המשפט העליון, מעמדן של זכויות חברתיות, ביקורת שיפוטית, על הסדרים ראשוניים במשפט החוקתי, הפרטה במשפט הציבורי, פסילת מפלגות מלרוץ לכנסת ועוד ועוד.

מאז כניסתו לתפקיד רקטור האוניברסיטה לפני קצת יותר משנה, הספיק לגבש מיזמים רבים שעניינם, בין היתר, קידום המגוון באוניברסיטה, שיפור חווית הלימודים וההגנה על חופש הביטוי בקמפוס.

פרס גוֹרני למשפט ציבורי הוא פרס שנוסד בשנת 2010 על שמו של עורך הדין אוריאל גורני ומחולק מדי שנה בטקס חגיגי בכנס השנתי של העמותה למשפט ציבורי בישראל. טקס הענקת הפרס השנה יתקיים ביום חמישי, 3 לינואר 2019 בשעה 21:00 במלון דן כרמל בחיפה.

ד"ר יופי תירוש (אוניברסיטת ת"א ומכללת ספיר) תחלוק את הפרס עם פרופ' ברק מדינה. הזוכים הנוספים בפרס השנה הם: ד"ר מנאל תותרי-ג'ובראן (בר-אילן) וד"ר יניב רוזנאי (בינתחומי) בקטגוריה של חוקרים צעירים ועו"ד מלכיאל בלס, בקטגוריה של משפטן מהמגזר הציבורי.

ברכות חמות לפרופ' מדינה ולשאר הזוכים בפרס.