נפתחה ההרשמה לסדנת משפט ותיאטרון

ספטמבר 6, 2018

 

הנכם מוזמנים להירשם לסדנת משפט ותיאטרון של הפקולטה למשפטים, מוסד ייחודי בנוף לימודי המשפטים בישראל שמתקיים בהצלחה רבה כבר תריסר שנים.

 

 

ההשתתפות בסדנה מבטיחה חוויה שונה מהלימודים הרגילים באוניברסיטה ומניסיון העבר תלמידים שלקחו חלק בסדנה בעבר מצאו בה חוויה מהנה ומשמעותית.

 

פרטים מנהליים:

הסדנה היא שנתית, ומשתתפים בה לכל היותר כ-15 תלמידים מדי  שנה. הסדנה מהווה קורס לכל דבר, והיא מזכה את המשתתפים בה ב- 3 נ״ז. התלמידים נדרשים לנוכחות מלאה והשתתפות רציפה ופעילה בסדנה, לפי הנחיות הבימאית, והציונים הניתנים אינם מספריים (אלא ״השתתפות פעילה״).

השיעורים הקבועים של הסדנה יתקיימו השנה בימי שני בערב, בין השעות 18:30- 21:30 (בשני הסמסטרים). עם זאת, בשלושת השבועות הסמוכים להעלאת ההצגה, תדירות החזרות תעלה עד לארבעה מפגשים בשבוע – מעבר לשעות הקבועות של הסדנה. ההצגה עצמה מתקיימת במהלך סמסטר ב׳, כך שהסדנה מסתיימת לפני סוף הסמסטר ואינה מתנגשת עם תקופת הבחינות.

 

מבנה הסדנה:

השליש הראשון של הסדנה מוקדש להתנסות במשחק מעשי וליסודות משחק בתיאטרון כגון עבודה גופנית, קולית, דיקציה, אלתור, משחקי תפקידים, בניית דמות וטכניקות משחק שונות.  לצד ההיבטים המעשיים התלמידים פוגשים גם תיאוריות תיאטרון. 

השליש השני של הסדנה ממוקד בחקירת עולם המחזה. מחזה, שעל פי רוב מבוסס על עיבוד מחזה או טקסט קלאסי אחר. בשלב זה התלמידים מחפשים חומרים, יוצרים דמויות וכותבים מונולוגים, לומדים פסקי דין רלוונטיים ועורכים את המחזה תוך כדי שילוב מוטיבים משפטיים.

השליש האחרון של הסדנה מוקדש להפקת המחזה והעלאתו על במה מקצועית, תהליך בו התלמידים מעורבים מראשיתו ועד סופו (משחק, תנועה, מוסיקה, תלבושות, תפאורה וכו'). בשיאה של הסדנה, המגיע במהלך סמסטר ב׳, מעלים תלמידי הסדנה את ההצגה בשתי הזדמנויות שונות לפחות, כאשר לפחות אחת מהן מתקיימת  באולם תיאטרון מקצועי בירושלים.

 

צוות הסדנה:

ד״ר שרון שקרג׳י היא המלווה האקדמית של הסדנה. גב׳ סיון הנדלסמן, בימאית ויוצרת תיאטרון מנוסה, היא המנחה המעשית של הסדנה. ד"ר שקרג׳י אמונה על ההיבטים העיוניים-משפטיים הנדונים בסדנה. גב׳ הנדלסמן אמונה על ההיבטים המעשיים והמקצועיים של הסדנה והיא זו שמלמדת ומלווה באופן צמוד את הסדנה לאורך כל השנה.

 

הרשמה:

ההרשמה לסדנה נעשית לאחר פגישת היכרות ראשונית בין מנחות הסדנה והתלמידים המעוניינים לקחת בה חלק (וכן סינון ראשוני של מועמדים במקרה הצורך). הפגישה תתקיים בראשית שנת הלימודים. לשאלות, וכדי להירשם לפגישת ההיכרות, ניתן לפנות למנחה האקדמית של הסדנה, ד״ר שרון שקרג׳י במייל Sharon.Shakargy@mail.huji.ac.il.