הישג למרכז ברירה בקידום זכויותיהן.ם של נפגעות ונפגעי תקיפה מינית

24 ינואר, 2021

מתנדבות "מרכז ברירה", עדן לפיד משנה ב' וגל רובין משנה א', בהובלתה של רכזת הפעילות ספיר גינזבורג משנה ב', פעלו בהנחייתה של עו"ד איילת רזין בית אור, היועצת המשפטית של איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בישראל, במטרה לקדם את זכויותיהן.ם של נפגעות ונפגעי תקיפה מינית.

בסוף השבוע האחרון עשיית המתנדבות הגיעה להישג מרשים וכך הן מספרות: "בשבועות האחרונים חקרנו את נושא העדת נפגעות ונפגעי עבירות מין ואת המנגנונים הקיימים בעולם לצורך מתן עדות בתנאים מיטביים בבית המשפט. מטרתנו המרכזית במחקר הייתה ליצור תשתית עיונית-השוואתית, תוך התמקדות בדין האמריקני והאירופי. ממצאי מחקרינו העלו כי בשיטות משפט שונות קיימים כלים מגוונים אשר עונים על הצורך לאפשר את גביית עדותם.ן של נפגעות ונפגעי תקיפה מינית באופן המיטיב עמם.ן ובעיקר המתחשב בצרכיהם.ן המיוחדים.

בהסתמכות על סקירתנו ועל המלצות נוספות, פנה איגוד מרכזי הסיוע ביום 20.1.2021 אל כבוד נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות בבקשה להסדיר נוהל בנושא. בעקבות הבקשה, פרסמה כבוד הנשיאה את "נוהל העדת נפגעי עבירות מין בבית המשפט", ובכך נעתרה לבקשת האיגוד. אנו שמחות שנפלה בחלקנו הזכות וההזדמנות לקחת חלק בעשיה משפטית חברתית במסגרת מרכז ברירה.
 

את הנהלים החדשים ניתן לקרוא בקישור.