טל מימרן

Tal Mimran

מרכז את הפורום למשפט בינלאומי באוניברסיטה העברית בירושלים, ומנחה את הסדנה למשפט בינלאומי בפקולטה למשפטים. בעבר הוא הרצה בקורס משפט בינלאומי פומבי בתואר מוסמך, המיועד ללא משפטנים, באוניברסיטה העברית. במשך מספר שנים שימש טל כחוקר במכון הישראלי לדמוקרטיה בנושא "טרור ודמוקרטיה", ופרסם מגוון מאמרים ומחקרים בנושא. כמו כן, שימש טל כעורך של מבזקי הארות פסיקה של "המשפט ברשת", כתב העת המקוון לזכויות האדם הפועל במסגרת הקתדרה לזכויות אדם ע"ש אמיל זולא. 

טל הדריך במשך מספר שנים נבחרות סטודנטים מהאוניברסיטה העברית לתחרות המשפט הבינלאומי על שם Phillip C. Jessup , אשר נערכת מדי שנה בוושינגטון, ארה"ב. בנוסף, הדריך טל קבוצות סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב לקראת התחרות הארצית בתחום המשפט ההומניטארי שנערכת מדי שנה על ידי המשלחת של הצלב האדום בישראל. טל הדריך גם נבחרת מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן לתחרות בוררות בינלאומית על שם Willem C. Vis. הנערכת בווינה, אוסטריה ושימש בורר בתחרות זו.

טל התמחה במשרד עורכי הדין מ. פירון ושות' בתחום ההגבלים העסקיים ואנרגיה חלופית. בהמשך עבד כעורך דין ביחידה להסכמים בינלאומיים ותביעות בינלאומיות של משרד המשפטים. טל משרת במילואים במחלקת הדין הבינלאומי של צה"ל.

עבודתו של טל עוסקת בתופעת המדינה האסלאמית ובאופן שבו היא מאתגרת את הסדר המשפטי הבינלאומי. 

כותרת עבודת הדוקטורטהמדינה האסלאמית והסדר הווסטפליאני הבינלאומי.

מנחה: פרופ' יובל שני.