חדשות

הפקולטה למשפטים

ברכות חמות לחברות וחברי הסגל שלנו, אשר זכו במענקי מחקר תחרותיים

10 אוגוסט, 2022

קרא עוד
ברכות חמות לחברות וחברי הסגל שלנו, אשר זכו במענקי מחקר תחרותיים המביאים כבוד גדול לפקולטה למשפטים:

ליובל שני – על זכייתו במענק ERC (בפעם השנייה!).

לעינת אלבין, תומר ברודי, אהוד גוטל, עדי ליבוביץ ונדירה שלהוב-קיבורקיאן, על זכייה במענק מחקר אישי מן הקרן הלאומית למדע (ISF).

לדורון טייכמן, עדי ליבוביץ, איל זמיר וגדעון פרחומובסקי, על זכייה במענק לעריכת כנס בינלאומי.

שיהיה בהצלחה ובהנאה בביצוע המחקרים ועריכת הכנס!

קראו פחות
אור חזן

ברכות לבוגר הפקולטה אור חזן, מייסד ומנהל הפיתוח ב CardioVia ולשותפיו בחברה, שזכתה בהכרה מטעם ה FDA כטכנולוגיה פורצות דרך

9 אוגוסט, 2022

קרא עוד
ברכות לבוגר הפקולטה למשפטים אור חזן, מייסד ומנהל הפיתוח ב CardioVia ולשותפיו בחברה, שזכתה השבוע בהכרה מטעם ה FDA כטכנולוגיה פורצות דרך. הטכנולוגיה של CardioVia מציעה דרך חדשנית למתן טיפולים על פני מעטפת הלב.

אור ושותפיו למיזם, זיו מנשס, ד"ר רן אליעז וד"ר יונתן אברהם דמה, התחילו את המיזם בקורס "ביודיזיין" - קורס רב תחומי באוניברסיטה העברית העוסק בחדשנות בעולם הרפואה, שאור השתתף בו כסטודנט מטעם הפקולטה, גאווה!

בתמונה: אור מציג את הפרוייקט, שלימים יהפוך לחברת CardioVia, בסיום קורס ביודזיין

קראו פחות
ראשונים באקדמיה

תכנית מצטיינים ומלגות - ראשונים לאקדמיה

20 יולי, 2022

קרא עוד
אנו שמחים לבשר על השקת מחזור שני של תכנית מצטיינים הממוקדת בסטודנטים בעלי פוטנציאל אקדמי מצויין שהם דור ראשון לאקדמיה.

התכנית מושקת במספר יחידות, וביניהן בפקולטה למשפטים, וכוללת מלגה וסיוע אקדמי ואחר.

לפרטים ולתנאי הקבלה - ראו בקובץ המצורף. 

נשמח מאוד לקבל פניות רלוונטיות!

קראו פחות
shanghai

הפקולטה למשפטים מדורגת במקום ה-30 בעולם ובמקום ה-1 בישראל במדד שנחאי

20 יולי, 2022

קרא עוד
הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית שומרת על מעמדה כפקולטה המובילה בישראל וכאחת הפקולטות למשפטים הטובות בעולם. כפי שפורסם זה עתה, הפקולטה למשפטים מדורגת במקום ה-30 בעולם ובמקום ה-1 בישראל במדד הבינלאומי לתחום המשפטים המפורסם על ידי דירוג שנחאי של אוניברסיטת שנחאי ג׳יאטונג לשנת 2022. כמו כן, הפקולטה למשפטים מדורגת במקום ה-1 בעולם מבין הפקולטות ששפת ההוראה שלהן אינה אנגלית.

דירוג שנחאי מתמקד באיכות מחקרית ובוחן מעל לארבעת אלפים מוסדות אקדמיים ולמעלה מחמישים תחומים במדעי הטבע, הנדסה, מדעי החיים, מדעי הרפואה ומדעי החברה. המדד מעניק להם ציונים לפי כמה פרמטרים: מספר המאמרים המפורסמים בנושא, ציטוטים בינלאומיים של מחקרים אקדמיים, שיתוף פעולה בינלאומי במחקר, פרסומים בכתבי העת המובילים וזכיות בפרסים אקדמיים בתחום.

דירוג שנגחאי של אוניברסיטת ג׳יאטונג הסינית נחשב למדד האוניברסיטאות החשוב בעולם, יחד עם מדד טיימס  ודירוג QS הנעשה על ידי החברה הבינלאומית Quacquarelli Symonds‏.

https://www.shanghairanking.com/rankings/gras/2022/RS0503

 

קראו פחות
פרס שאו

ברכות לד"ר נועה זקין וד"ר עדו רוזנצוייג על זכייתם בפרס מלקולם וג׳ודית שואו

18 יולי, 2022

 

קרא עוד

הפקולטה למשפטים מברכת את ד"ר נועה זקין וד"ר עדו רוזנצוייג על זכייתם בפרס מלקולם וג׳ודית שואו לעבודת דוקטור מצטיינת בתחום המשפט הבינלאומי ו/או זכויות האדם לשנת תשפ"ב (2022).

עבודת הדוקטור של ד"ר זקין, בנושא "יצירת 'משפט מקובל' של זכויות אדם בעבודה – שיקולים מוסדיים ומהותיים", נכתבה בהנחייתו של פרופ' גיא דוידוב. העבודה דנה בתפקיד בתי-הדין לעבודה בישראל בעיצוב דיני העבודה תוך שימור הלגיטימציה שלהם, וביישומים של זכויות אזרחיות ומדיניות בתחום דיני העבודה, בדגש על חופש הביטוי, הזכות לשוויון וכבוד האדם. לבסוף, מוצע מודל לעריכת איזון שיפוטי בין זכויות בשוק העבודה הפרטי.

עבודת הדוקטור של ד"ר רוזנצוייג, בנושא "האנשת לוחמים - הזכות לחיים של חיילים במשפט הבין-לאומי" נכתבה בהנחיית פרופ' יובל שני ופרופ' נועם לובל. העבודה חוקרת את הזכות לחיים של לוחמים (חיילים) המתפתחת במשפט הבין-לאומי, עם דגש על המסגרות המשפטיות של דיני השימוש בכח ודיני הלחימה (המשפט הבין-לאומי ההומניטרי). העבודה קוראת תיגר על התפיסה הרווחת לפיה לוחמים מוותרים על זכותם לחיים בהצטרפם לכוחות לחימה בעת סכסוך. במחקרו מראה עדו שללוחמים יש זכות לחיים אשר יש לאזן אותה אל מול מהות הלוחמים כ"נכס צבאי".

 

קראו פחות
אוניברסיטת צ'ילה

הסכם חילופי סטודנטים חדש עם בית הספר למשפטים באוניברסיטת צ'ילה

12 יולי, 2022

קרא עוד
הפקולטה למשפטים גאה לבשר כי חתמנו על הסכם חילופי סטודנטים עם בית הספר למשפטים באוניברסיטת צ'ילה. ההסכם מצטרף לתכנית עשירה של הסכמי חילופין עם בתי ספר למשפטים מהמובילים בעולם לרבות סטנפורד, קולומביה  ,UCLA רנמין (סין), האוניברסיטה הלאומית של סינגפור והסורבון בפריז, כמו כן לחברותנו ב-Centre for Transnational Legal Studies   לונדון. 

קראו פחות