חדשות

הפקולטה למשפטים מזמינה אתכן.ם למפגש בנושא תכנית חילופי סטודנטים לשנת הלימודית תשפ"ג

10 נובמבר, 2021

הפקולטה למשפטים מזמינה אתכן.ם למפגש בנושא תכנית חילופי סטודנטים לשנת הלימודית תשפ"ג.

המפגש מיועד לתלמידי שנה ב' ו- ג'. פגישה למסירת פרטים תתקיים ביום ג' 7 בדצמבר 2021 בשעה 18:00 בחדר 119.

ברכות לפרופ' דוד אנוך על זכייתו בפרס לנדאו לאמניות ולמדעים (המוענק ע"י מפעל הפיס) בקטגוריה של חקר הפילוסופיה

1 נובמבר, 2021

אנו שמחים לבשר כי פרופ' דוד אנוך זכה בפרס לנדאו לאמניות ולמדעים (המוענק ע"י מפעל הפיס) בקטגוריה של חקר הפילוסופיה.

מנימוקי ההחלטה: "הישגיו המקצועיים של פרופ׳ אנוך יוצאי דופן: הוא חידש חידוש משמעותי בהבנת מעמדן של טענות מוסריות ועבודתו מוכרת ומוערכת במעגלים רחבים. לפרופ׳ אנוך יבול נדיר של פרסומים, שהופיעו בבמות החשובות והמשובחות ביותר בפילוסופיה. מאמריו נקראים ומצוטטים וזוכים בעקביות להערכת עמיתים, כפי שמעידה העובדה שפעמיים נבחרו מאמרים שלו לרשימה אקסקלוסיבית של המאמרים הטובים ביותר בפילוסופיה בשנה נתונה. פרופ׳ אנוך מנחה בהצלחה ובמסירות תלמידים רבים"

ברוכים הבאים לתלמידי שנה א׳

4 אוקטובר, 2021
ברוכים הבאים לתלמידי שנה א׳ שעלו היום לירושלים והתחילו היום את שבוע האוריינטציה! אנו שמחים בבואכם ומאחלים לכם הצלחה והנאה רבה בלימודים. 
תודה גם גם לצוות האוריינטציה המסור שמלווה את המתקבלים כבר מראשית הקיץ.

ברכות לפרופסור מיכאיל קרייני שנבחר אתמול להיות חבר ב-Institut de Droit International

29 אוגוסט, 2021

אנו שמחים לבשר שחברנו, פרופסור מיכאיל קרייני, נבחר אתמול להיות חבר ב-Institut de Droit International. מדובר במוסד אקדמי יוקרתי ובמכון הוותיק בעולם למשפט בינלאומי (פעיל מאז 1873).

במכון מכהנים חברות וחברים מרחבי העולם, הנחשבים למומחים מובילים בתחום של משפט בינלאומי פומבי ופרטי. המכון אף זכה בשנת 1904 בפרס נובל לשלום.

הפקולטה שמרה על דירוגה במקום הראשון בבחינות של לשכת עורכי הדין

27 יולי, 2021

גם השנה, הפקולטה שמרה על דירוגה במקום הראשון בבחינות של לשכת עורכי הדין – הסטודנטיות והסטודנטים שלנו השיגו את אחוז המעבר וממוצע הציונים הגבוהים ביותר בישראל.

דירוג שנחאי לשנת 2021 - הפקולטה למשפטים מדורגת במקום ה-30 בעולם וה-1 בישראל

2 יוני, 2021

חדשה משמחת: הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית שומרת על מעמדה כפקולטה המובילה בישראל וכאחת הפקולטות למשפטים הטובות בעולם. לפי דירוג שנחאי של אוניברסיטת שנחאי ג׳יאטונג לשנת 2021, הפקולטה שלנו מדורגת במקום ה-30 בעולם וה-1 בישראל. זוהי עלייה יפה ונמשכת: בשנה שעברה דורגנו במקום ה-33 בעולם ולפני שנתיים במקום ה-36.

מדד שנחאי 2021 במשפטים: http://www.shanghairanking.com/rankings/gras/2021/RS0503

ניצחון במשפט מבוים של לשכת עורכי הדין

ניצחון במשפט מבוים של לשכת עורכי הדין

26 מאי, 2021

בתאריך 25.05.2021 התקיים בלשכת עורכי הדין מחוז מרכז לראשונה משפט מבוים בנושא "דיני חוזים וקניין" בפני כבוד השופטת (בדימוס) ד״ר דפנה אבניאלי. את התביעה ייצגו הרכב מהאוניברסיטה העברית בהדרכתו של עו״ד מיכאל גינסבורג ממשרד גרוס ושות׳. את ההגנה ייצגו הרכב מאוניברסיטת ת״א בהדרכתו של עו״ד יפרח שוחט. 
הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית מברכת את הסטודנטים ספיר גינסבורג, אבירם חזות, גיא כהן ורננה נוביץ׳ על השתתפותם בפרויקט ועל פסיקת השופטת פיצויים והוצאות משפט לזכות התובעים.
ברכות!