השמה

בניגוד למצב הרגיל בשוק העבודה המשפטי, הביקוש של מעסיקים לבוגרי הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית גבוה באופן משמעותי ממספר בוגרי הפקולטה בכל שנה. הפקולטה הקימה מנגנונים שונים, ובראשם יחידת ההשמה של הפקולטה, כדי להבטיח שבוגריה יפיקו את המירב ממצב דברים זה בעת קליטתם בשוק העבודה. יחידת ההשמה עוסקת במתן מידע ובייעוץ לבוגרים באשר לאפשרויות בשוק העבודה, בהכנתם ובהכשרתם לתהליך חיפוש העבודה וביצירת קשר בין הבוגרים לבין מעסיקים שונים בסקטור הפרטי והציבורי כאחד.


מרכיב מרכזי בפעילות ההשמה של הפקולטה הוא יריד ההשמה השנתי המתקיים מדי שנה בחודש מרץ. ביריד משתתפים למעלה מחמישים מעסיקים, ובמהלכו מתקיימים אלפי ראיונות תעסוקה עם 250 תלמידי הפקולטה (רובם המכריע הם תלמידי שנה ג' במחזור הרלוונטי). 

 

אופיו הייחודי של היריד שבו המעסיקים מגיעים אל הפקולטה כדי לפגוש את התלמידים בין כותליה, מבוסס על הפרקטיקה המקובלת בבתי הספר המובילים למשפטים בארצות הברית. האוניברסיטה העברית היא המוסד היחיד בישראל שמציע לבוגריו יריד השמה במתכונת כזו. בין המעסיקים המגיעים ליריד ההשמה נמנים כל משרדי עורכי הדין הגדולים והמובילים בישראל וכן שורה ארוכה של מעסיקים ציבוריים.

 

יריד ההשמה השנתי חוסך מתלמידי הפקולטה את הצורך "להתרוצץ" בין ריאיונות תעסוקה לקראת התמחות ומאפשר להם מרחב בחירה רב בין מעסיקים פוטנציאליים. הניסיון מוכיח כי כמעט כל תלמידי הפקולטה למשפטים מקבלים ביריד הצעות להתמחות ממעסיקים, וזאת בלי לצאת מבניין הפקולטה.


לפרטים נוספים ניתן לפנות אל עו"ד הילה מור זהבי בטלפון 02-5882520, מייל  law_hasama@savion.huji.ac.il