"נחיתה רכה" עם סדנת אוריינטציה

המתקבלים לפקולטה יכולים להשתתף בסדנת הכנה בת שלושה ימים לקראת הלימודים באוניברסיטה העברית בכלל ולקראת לימודי המשפטים בפרט. את הסדנה מעבירים סטודנטים משנים מתקדמות יותר המשמשים חונכים גם במהלך שנת הלימודים הראשונה.

 

הסדנה כוללת: שעות חונך - הדרכות בנוגע לאופי הלימודים בפקולטה, למדיניות הפקולטה בנושאים שונים, עצות להצלחה בלימודים ולהסתגלות לחיי האקדמיה; מפגשים עם סגל הפקולטה במסגרת כמה הרצאות; מפגשים עם נציגי ארגונים ועמותות הפועלים ברחבי האוניברסיטה; מפגשים עם עורכי-דין ועם שופטים בפאנל מיוחד במטרה לחוות ממקור ראשון את עבודת המשפטן וסיורים בביהמ"ש העליון ובכנסת.

 

במסגרת הסדנה, מתקיים ערב בבית קפה ירושלמי ובמהלכו הסטודנטים החדשים פוגשים את עמיתיהם החדשים ומכירים זה את זה מחוץ לכותלי האוניברסיטה.

 

שי ינובסקי, מדריך בסדנה מזה שנתיים, מספר על החשיבות המיוחדת של הסדנה בעיניו: "עצם העובדה שסטודנטים משנים מתקדמות יותר נפגשים עם הסטודנטים החדשים במהלך שלושה ימים אינטנסיביים ומשתפים אותם בחוויות שהם בעצם חוו בשנתם הראשונה בפקולטה, מאפשר ראייה אמיתית וכנה של חיי האקדמיה בפקולטה למשפטים. התחושה היא שמדברים אל התלמידים 'בגובה העיניים', והקשר עם המדריך מהווה כתובת בהמשך הדרך, משענת ותמיכה".

 

המשובים מהסדנה מלמדים על שביעות רצון של התלמידים שמתארים חוויה מגבשת, מלמדת ומאפשרת "נחיתה רכה" בפקולטה למשפטים.