תואר בוגר במשפטים

הלימודים לתואר בוגר נמשכים 3.5 שנים (7 סמסטרים) ומורכבים מלימודי חובה, מלימודי בחירה ומסמינריונים בתחומי המשפט השונים: משפט חוקתי, משפט פלילי, דיני חוזים, דיני נזיקין, דיני קניין, דיני משפחה ומשפט בינלאומי.

הפקולטה מאפשרת לתלמידיה חופש רב בקביעת הרכב לימודיהם לתואר. מקצועות החובה נלמדים בעיקר בשנה הראשונה, והחל בשנה השנייה, התלמידים יכולים לבחור את המקצועות שברצונם ללמוד; הבחירה היא בחלקה מובנית (אשכולות) ובחלקה חופשית לחלוטין (מתוך המאגר הכולל של הקורסים שמציעה הפקולטה). 

הלימודים בפקולטה כוללים מרכיב בינתחומי בולט. הפקולטה מציעה שורה של קורסים מיוחדים בתחומים קשורים כגון משפט ופילוסופיה, משפט וכלכלה, משפט וחברה, משפט וספרות ועוד. הפקולטה גם מעודדת את תלמידיה לשלב את לימודי המשפטים עם לימודים לתואר נוסף במדעי החברה והרוח. כמחצית מתלמידי הפקולטה לומדים לתואר בוגר במשפטים ובחוג נוסף, ונהנים מהקלות בתכנית הלימודים ומיתרונות מיוחדים בסדרי המנהל המוענקים להם במסגרת תכנית זו. 

 

תלמידים מצטיינים יכולים לבחור גם במסלול מואץ המשלב לימודי תואר בוגר ותואר מוסמך במשפטים, ולהשלים את שני התארים ב-4.5 שנים (9 סמסטרים). לימודי המוסמך נועדו לאפשר לתלמידים להעמיק את השכלתם באחד מתחומי ההתמחות במשפטים.

 

הפקולטה מציעה לתלמידי הבוגר שורה של מסגרות להתנסות בעבודה קלינית (במרכז המשפטי הקליני), בעבודה משפטית התנדבותית (במרכז "ברירה"), בעריכת כתבי עת משפטיים (משפטים, חוקים וכתב העת הישראלי למשפט Israel law review) ובסדנאות מעשיות בתחומים שונים. 

 

 

מבנה תכנית הלימודים