פרופ' פרנסס רדאי

Frances Raday
פרופ'
פרנסס
רדאי
Elias Liberman chair in labor law
02-5882570
msraday@mscc.huji.ac.il

פרנסס רדאי נולדה באנגליה בשנת 1944. היא השלימה את לימודיה לתואר בוגר במשפטים בבית הספר לכלכלה של לונדון (LSE). בשנת 1968 עלתה רדאי לישראל והשלימה את לימודי הדוקטורט במשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים. רדאי כתבה ספרים ומאמרים רבים בנושאי זכויות האדם, משפט העבודה, דת וזכויות אדם ותיאוריה פמיניסטית, וכיהנה כחוקרת המופקדת על הקתדרה לדיני עבודה על-שם ליברמן בפקולטה. כיום עומדת רדאי בראש מכון קונקורד לחקר קליטת המשפט הבינלאומי בישראל במסלול האקדמי של המכללה למינהל.
במסגרת פעילותה המקצועית, רדאי מכהנת כיושבת ראש קבוצת העבודה של מועצת זכויות האדם של האו"ם לעניין הפליה נגד נשים, ובעבר הייתה חברה בוועדת האו"ם לביעור כל צורות ההפליה כנגד נשים (CEDAW).

 
רדאי מכהנת גם כיושבת ראש הוועדה המייעצת לנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה, ושימשה כיושבת ראש המייסדת של המרכז המשפטי של שדולת הנשים בישראל. היא יצגה עותרים רבים בתביעות למימוש זכויות האדם בתיקים תקדימיים בבית המשפט העליון, בנושאי דיני עבודה, זכויות אדם והפליה.

 
על פועלה המקצועי זכתה פרופ׳ רדאי בפרסים רבים ובהם פרס בר-ניב לדיני העבודה, פרס עורכי הדין המצטיינים של לשכת עורכי הדין בישראל ופרס על תרומה יוצאת דופן מטעם שדולת הנשים.

 

 

לחצו לשמיעה